2020 Yazının Güneş Kremleri Hayat Kurtarıyor

2020 Yazının Güneş Kremleri Hayat Kurtarıyor

11 Şubat 2020

Yazın iyiden iyiye gelmesi ve güneşin yakıcı etkilerinin doruk noktasına çıkması nedeniyle güneş kremi kullanımları iyice artarken, cilt sağlığı için güneş kremi kullanımları hayati boyuta gelmeye başladı. Öyle ki güneşin yakıcı ve zararlı etkilerinden korunmak için olmazsa olmaz nitelikte olan güneş kremleri sadece güneş ışınları değil terlemeye ve suya karşı dayanıklı özellikleriyle de ön plana çıkmaya devam ediyor. Yağsız güneş kremi tercihlerinde güneş kremlerinin içinde bulunan vitaminler ve Aloe Vera etkileri de cilt bakımı için oldukça önem taşıyor.

Güneş Koruyucuları İçin Bilinmesi Gereken Temel Noktalar:

Son dönemlerde dermokozmetik siteleri sayısındaki artış nedeniyle, yaz mevsiminde oldukça çeşitli güneş koruyucuya ulaşabilmek mümkün olmakla birlikte, güneş koruyucular arasında fiyat ve özellik kıyaslaması yapmak da mümkün olmaktadır. Güneş koruyucularıyla alakalı aktarılması gereken noktalara bakmak gerekirse;

  • Öncelikle güneş koruyucuların D vitamini eksikliği yarattığı konusundaki inanış oldukça yanlıştır. Örneğin güneş koruyuculu yüz kremi kullanımlarında güneşin en yoğun olarak yeryüzüne geldiği ve zararlı etkilerini hissettirdiği saatler arasında güneş koruyucusu kullanmanın ardından ortalama 15 dakika güneşte durmak vücudun ihtiyacı olan D vitamini alınmasını sağlamaktadır.

  • Güneş koruyuculu ürünlerin kullanımları diğer kullanılan cilt bakım ürünlerinden sonra olmak zorundadır. Gün içinde kullanılan ilaçlar, kremler ve nemlendiricilerin hemen ardından güneşe çıkılmadan hemen önce güneş kremi kullanılması kullanılan ürünün vereceği olumlu etkiyi maksimuma çıkaracaktır. Ancak güneş kremi ilk olarak kullanıldığında, üzerine sürülen diğer maddeler dolayısıyla istenilen etkiyi sağlamayacaktır.

  • Güneş koruyucular kimyasal ve fiziksel koruyucular olmak üzere güneşten korunma özelliğine göre iki gruba ayrılmaktadırlar. Bu nedenle güneş koruyucusu kullanılmak istenen duruma göre belirlenmeli örneğin hamileler, alerjik durumlara karşı duyarlı olanlar, bebek ve çocuklarda fiziksel koruyucuların kullanılması önerilir.

  • En yüksek faktörlü kremlerin en iyi koruyucuyu sağladığına dair inanç da pek doğru değildir Burada UVA ve UVB ışınları durumları da oldukça önemlidir.

  • Yağsız güneş kremi tercihlerinde en önemli kıstas cilde uygun krem tercih edilmesidir. Kuru cilde sahip olanlar krem formu, yağlı cilt sahipleri de jel formundaki güneş kremlerini tercih ettiklerinde daha iyi bir sonuç alacaklardır.

  • Güneş koruyucularının sadece açık alanlarda kullanılması düşüncesi de çok doğru değildir. Güneşe karşı hassas bir cilde sahip olanlar kapalı ortamlarda da olsalar, araba camlarından ya da evlerdeki pencerelerden güneş ışığı alabileceklerini unutmamalıdırlar.

  • Güneş koruyucusu kullanımlarında dudakların korunması da oldukça önemli olmakla birlikte, dudak korunmasının da ciltle bir bütün olarak değerlendirilmesi gerekmektedir. Dudakların en çok güneş ışınlarından zarar gören bölgelerden biri olduğuyla da hareketle SPF 30 faktör stick ya da balm formunda özel bir güneş koruyucu kullanılmalıdır.

  • Kullanılan güneş koruyucusunun içerisinde mutlaka bir koruyucu faktör olması gerekmektedir. Koruyucu bir faktör olmayan kremlerin bu yönde olumlu bir etkisi olmayacaktır.

  • Güneş kremlerinin özellikle sabah bir kez sürüldüğünde tüm gün koruyucu etkisi içerdiği de yanlış bir inanıştır. Güneş koruyucularının en uygun kullanım zamanı güneşe çıkılmadan hemen öncedir. Eğer açık bir ortamda sürekli bulunuluyorsa iki saatte bir, kapalı bir ortamda bulunuluyorsa da dört saatte bir güneş koruyuculu yüz kremi kullanılmalıdır.

  • Eskiden kalan güneş koruyucuları kullanımlarına çok dikkat edilmelidir. Güneş koruyucularının açıldıktan sonra en fazla bir yıl ömürleri bulunurken, açılmadığı takdirde 2-3 yıl içerisinde tüketilmeleri tavsiye edilmektedir.

Dermokozmetik Sitesi Sayısı Her Geçen Gün Artıyor:

Bakım ve kozmetik ürünlerinin sayısı ve buna uygun olarak ürünlere duyulan talep artarken bu yönde dermokozmetik siteleri de oldukça büyümektedir. Dermokozmetik kelime anlamı olarak cilt sağlığı için kullanılan ilaç anlamına gelirken, diğer cilt sağlık ürünlerinin üretimlerine göre dermatolojik testlerden geçmiş, klinik onaylı ürün anlamına da gelmektedir. Bu nedenle dermokozmetik ürünlerin genel anlamda eczanelerde satıldıkları, son dönemlerde de bu yönde kurulan internet siteleri varlığı göze çarpmaktadır.    https://www.madam10.com sadece dermokozmetik ürünleri satan bir site olmasa da dermokozmetik ürün çeşitliliği ve fiyatları bakımından oldukça ön planda bulunmaktadır. Madam10, dermokozmetik konusunda cilt bakım, saç bakım ve organik makyaj konusunda oldukça farkındalık yaratan ürünleri en iyi fiyat ve kampanyalarla müşterilerine sunarken, bu yönde ürün seçiciliğiyle yüzde yüz müşteri memnuniyeti doğrultusunda hareket etmektedir. Madam10 tarafından satışa sunulan tüm dermokozmetik ürünler gerekli klinik ve dermatolojik testlerden geçerken, bununla alakalı müşterilere yüzde yüz ürün kalite taahhüdü verilmektedir. Madam10 tarafından satılan ürünler en geç iki gün içerisinde kargoya verilirken, ürün takibi de yapılmaktadır. Kargo bedava seçeneğiyle bazı ürünlerde ya da belli bir tutarın üzerindeki ürünlerde sunulan fırsatların yanında kapıda ödeme seçenekleri de bulunmaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.