sadsad x
asdasd
Varsayılan Sıralama Yeniden Eskiye Fiyat Artan Fiyat Azalan Puana Göre
Toplam 14 ürün görüntüleniyor.

Bebek Bezi/ Islak Mendil Ürünleri Kampanya Madam10'da Bebek Bezi/ Islak Mendil  Ürünlerin'de %29'a Varan Çılgın Fırsatlar Sizleri Bekliyor...

Beslenme ve temizlik gibi temel ihtiyaçları için siz ebeveynlere bağlıdır ama yediği yemeği altına yapması bebeğininize bağlıdır. Özellikle yenidoğan bebekler sık sık beslenirler. Bu kadar sık beslenen miniğinizin de bu kadar çok altına yapar. Bebeğinizin her altını kirlettiğinde bezini değiştirmeniz gerekiyor değiştirmeseniz bebeğiniz poposu pişik olur, her acıktığında yemek vermemiz gerekir. Böylece hem bebeğinizin sağlığını korumuş olur hem de onda güven duygusu yaratmış olursunuz.

Bebek Bezi Alırken Neler Dikkat Etmeliyiz?

Bebeğinizin Kilosu: Bebek bezini alırken çocuğunuzun yaşından ziyade kilosunu göz önünde bulundrurmanız gerekiyor. Alacağınız bezin üzerinde kaç kg aralığındaki bebeklere uygun olduğu yazmalıdır. Aksi takdirde, bebeğinize büyük gelen bezler sızdırma yapacak; küçük gelen bezler ise bebeğinizin cildini sıkıp rahatsız edecektir.

Yüksek Emiş Gücüne Sahip Olması: Bir bebek bezinden en çok beklediğiniz şey, iyi emiş gücüne sahip olması olacaktır. Çünkü sizin için önemli olan şey, bebeğinizin altının sürekli kuru kalması ve böylece pişik problemi yaşamamasıdır. Aksi takdirde bebeğimizin altını daha da sık değiştirmemiz gerekecek, bu hem bizim ve bebeğimiz için yorucu olacak hem de daha maliyetli olacaktır.

İyi Hava Alması: Alacağınız bebek bezinin iyi hava alması çok önemlidir. Tüm gün bezlerin içinde olan bebeklerimizin cildi hava almazsa bakteri oluşumu gerçekleşebilir. Keza hava almayan bezler içindeki narin ciltler nemli kalır ve bu da tahrişlere neden olur.

Yumuşak Olması: Bebeğinizin yumuşak ve narin cildine uyacak yumuşaklıkta bebek bezi seçmek önemlidir. Böylece bebeğiniz bezinin içinde daha huzurlu olacaktır.

Islak Mendil

Anneler, bebeklerin temizliğinde ıslak mendilleri çokça kullanıyoruz. Üstelik ıslak mendiller yalnızca bebeklerin altını temizlerken değil, el ve vücut temizliğinde de kullanılır. Banyo yaptıramadığınız ve temizlik ihtiyacı duyulan anlarda bebeğinizin boyun altını, kollarını, bacaklarını ve ayaklarını ıslak mendille temizleyebilirsiniz. Bu nedenle miniğiniz için kullanacağınız ıslak mendiller, sağlık açısından sorun çıkarmamalıdır. Yanlış bir seçiminizde bebeğinizin yumuşak ve hassas teninde cilt döküntülerine neden olabilir.

Islak Mendil Alırken Neler Dikkat Etmeliyiz?

Yağ bezleri henüz yeterli çalışmadığından bebeklerin ciltleri yetişkinlere nazaran daha kurudur, hücreleri koruyan saydam tabakanın çok ince olması nedeniyle kolayca tahrişler oluyşabilir. Bebeklerin ciltten emilim yüksek olduğunda kullanılacak bakım ve temizlik ürünlerinin içeriğine dikkatlice bakılması gerekir. Cilt zararlı maddelere ve mikroorganizmalara karşı asit tabakasıyla koruyucu bir bariyer oluşturur. Bebeklerde bu tabaka yaş ilerledikçe gelişir. Bu sebeple bebeğin derisindeki asit-alkali dengesi pH 6,7, yetişkinlerde 5,5'dir" uşaklıkta bebek bezi seçmek önemlidir. Böylece bebeğiniz bezinin içinde daha huzurlu olacaktır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.