sadsad x
asdasd
Varsayılan Sıralama Yeniden Eskiye Fiyat Artan Fiyat Azalan Puana Göre
Toplam 138 ürün görüntüleniyor.

Güneş Bakım Ürünleri Kampanya Madam10'da Güneş Bakım Ürünlerin'de %59'a Varan Çılgın Fırsatlar Sizleri Bekliyor... 

Güneşlenmek ve çekici, bronz bir tene sahip olmak çoğumuzun ilgisini çekse de bu esnada cildimizin sağlığının bozulmaması da bir o kadar'da önemlidir. Herhangi bir korunma olmaksızın güneşin teninize direkt temasının ardından ciltte çeşitli kalıcı ve geçici hasarlar oluşturabilir. Güneşin zarar verici UVA ve UVB ışınlarının neden olduğu hasarların başında çillenme, güneş ışınlarına bağlı cilt lekeleri, erken yaşlanma ve buruşukluk, cilt kanseri gelmektedir. Bu olası sonuçlar göz önünde bulundurularak güneşin zararlarından da bilinçli şekilde ve doğru ürünler kullanarak korunmak gerekir.

Güneşin Cilt Üzerindeki Zararlı Etkisi Nasıl Azaltılır?

- Güneş koruma faktörü olarak bilinen SPF ve güneş koruyucunun UVB ışınlarından ne kadar iyi korunacağını ölçer; bunlar da zarar verici ve tehlikelidir.

- Güneş yanığına neden olan ve cilt kanserine sebep bulunabilen türden UVB ışınlarına karşı güneş koruması sağlar.

- Dermatologlar en az SPF15 veya SPF30 güneş koruyucu kullanmanızı söyler. Daha yüksek SPF'ler de ürün seçenekleri arasında yer almaktadır.

- Eğer cildiniz güneşte 10 dakika sonra normalde yanarsa, bir SPF 15 güneş koruyucu uygulamak, yaklaşık 150 dakika boyunca yanmadan güneşte kalmanızı sağlar (15 kat daha uzun bir faktör). Bu cilt tipine, güneş ışığının yoğunluğuna ve kullanılan güneş koruyucu miktarına bağlı ortalama bir tahmindir.

- En iyi korunma için uzmanlar, uygun miktarda (2mg / cm2 cilt veya tam vücut kapsama alanı için yaklaşık bir ons) uygulayarak ve her 2 saatte bir yeniden uygulayarak, en az 15 SPF güneş kremi kullanmanızı önerir.

- SPF (Güneş Koruma Faktörü) ölçeği doğrusal değildir:

- SPF 15, UVB ışınlarının % 93'ünü engeller.
- SPF 30, UVB ışınlarının % 97'sini engeller.
- SPF 50, UVB ışınlarının % 98'ini engeller.

Güneş Kremi Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

- Bileşiminde hem UVA hem UVB koruma içeren ürünleri seçmeniz önerilir. UVB ışınları, tahribatını kısa sürede güneş yanığı şeklinde gösterir.

- UVA ciltteki tahribatını uzun sürede kırışıklık ve elastikiyet kaybı şeklinde gösterir.

Normal bir cilde sahipseniz güneşe çıkmadan önce az SPF15 veya SPF30 güneş koruyucu kullanmanız önerilir.

Hassas, alerjik ve açık tenli kişiler en az SPF30 faktörlü koruyucu ürünleri tercih etmelidir.

Güneş Kremi Nasıl Kullanılır?

Sağlıklı bir şekilde bronzlaşmak ve güneşin zararlı ışınlarından en iyi şekilde korunmak için güneşe çıkmadan yaklaşık 30 dakika önce güneşten koruyucu krem sürmeniz en uygun yöntemlerden biridir. Güneş koruyucusu bu süre içerisinde cildinize yayılır ve etkisini göstermeye başlar. Güneşe çıktığınızda krem etkisini göstermeye başladığından güvenle güneşlenebilir veya güneşe çıkabilirsiniz. Kremin etkisini devam ettirmek için ise yüzme, yıkanma ve terleme sonrası losyonu yenilemek gerekir. Yaz tatiline gidenler yaz dönemine uygun olarak daha yüksek koruma faktörlü ürünleri tercih edebilir. Güneş kremini kış döneminde kullanacak olanlar da tüm yıl koruyucu etki sağlayan güneş ürünlerine kategori sayfasından ulaşabilir ve ihtiyaçlarına uygun ürünü seçebilirler.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.