sadsad x
asdasd
Wellcare

Wellcare Vitamin D3 Sprey 1000IU 5ml

Ürün Kodu :20001795
22,90 TL
kargo.svg (2 KB)
2 İş Gününde Kargoda!
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Teslimat Ve İade Koşulları
 • Yorumlar
 • Wellcare Vitamin D3 Sprey 1000IU 5ml

  Neye Yarar?

  WELLCARE VİTAMİN D3, ağız yoluyla alınan ve D vitamini desteği sağlayan bir gıda takviyesidir. Çocuk ve yetişkinlerde günlük alınması gereken D vitamini ihtiyacını karşılamak, eksikliğini ve yetersizliğini önlemek veya gidermek amacıyla kullanılır. D vitamini düzeyinin korunması sadece kemik, kalsiyum ve fosfor metabolizması için değil, aynı zamanda genel sağlık ve iyilik hali için de çok önemlidir. D vitamini çocuklarda normal büyüme ve kemik gelişimi için mutlaka gerekli olan bir vitamindir. Yetişkinlerde D vitamini eksikliği osteoporoz, düşme ve kırıklar için tanımlanmış bir risk faktörüdür. D vitamini eksikliği günümüzde küresel bir salgın olarak kabul edilmektedir.

  Neden Etkili?

  D vitamininin, D3 vitamini (kolekalsiferol) ve D2 vitamini (ergokalsiferol) adında iki formu vardır. Vitamin D2 bitkiler tarafından üretilirken, Vitamin D3 insanda cildin güneş ışığındaki ultraviyole ışınımlarına maruz kalması sonucunda oluşur. Gerek D2 vitamini gerekse D3 vitamini vücutta 25-hidroksivitamin D’ye dönüşerek etkili olmaktadır. Bu form dolaşıma geçerek böbreklere gider ve orada D vitaminin aktif formu olan Kalsitriole dönüşür. Vitamin D ile güçlendirilmiş besinler hariç diğer besinlerde D vitamini düzeyi düşüktür ve günlük ihtiyacı karşılayamaz. Kemik ve kas sağlığı için gerekli olan günlük D vitamini ihtiyacı gıda ve güneşle karşılanamadığında yanında mutlaka D vitamini takviyesi gerektirir. WELLCARE VİTAMİN D3 içerisinde D3 vitamini bulunmaktadır. WELLCARE VİTAMİN D3, ağız yoluyla alındığında bağırsaklardan hızlıca emilir ve vücut tarafından aktif D vitaminine çevrilerek D vitamini ihtiyacı giderilir. Bilimsel çalışmalardan elde edilen verilere göre D3 vitamini D2 vitaminine göre sindirim sisteminden daha hızlı ve daha fazla emilmekte ve daha güçlü etki göstermektedir.

  Neden Güvenli?

  WELLCARE VİTAMİN D3, bilimsel tıbbi rehberlerde çocuk ve yetişkinler için önerilen dozlarda D3 vitamini içerir. Tavsiye edilen dozlarda gıda takviyesi olarak kullanıldığında vücutta birikmez ve toksik etkilere neden olmaz. Sprey şeklinde püskürtülerek uygulandığı için doz aşımına neden olmaz. Her püskürtmede güvenli miktarda D vitamini desteği sağlar.

  Neden Pratik?

  WELLCARE VİTAMİN D3, sıvı şeklinde ve sprey kutusu içerisinde kullanıma sunulmuştur. Çocuk ve yetişkinlerde önerilen 400IU-600IU-1000IU doz seçeneklerine göre bir ya da iki kez püskürtülerek kullanım kolaylığı sağlar. Sprey formu sayesinde taşınması ve saklanması da oldukça pratik bir üründür.

  * Tıp Enstitüsü (Institute of Medicine; IOM), Endokrin Topluluğu (Endocrine Society) ve Türkiye Endokrinoloji Metabolizma Derneği (TEMD) önerileridir.


T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.